tulokset ja ranking


 

Zoom8 2017 ranking

Finnish Zoom8 Class Association Results are provisional as of 15:26 on 3.9.2017 Overall

Sailed: 8, Discards: 3, To count: 5, Entries: 53, Scoring system: Appendix A

Rank

Purjenumero

Seura

HelmName

Member

R1

R2

R3

R4

R5

R6

R7

R8

Total

Nett

1st

FIN 65

OPS

Lili Kotilainen

Yes

(0.0

DNC)

23.0

31.0

(0.0

DNC)

(15.0)

36.0

27.0

32.0

164.0

149.0

2nd

FIN 830

HSK

Lilian Tanhuanpää

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

32.0

26.0

27.0

34.0

26.0

(0.0 DNC)

145.0

145.0

3rd

FIN 667

BS

Edvard Bremer

Yes

(19.0)

22.0

28.0

(20.0)

(20.0)

29.0

25.0

31.0

194.0

135.0

4th

FIN 565

EMK

Julius Donner

Yes

(16.0)

(19.0)

26.0

21.0

(19.0)

35.0

21.0

26.0

183.0

129.0

5th

FIN 550

BSS

Sofia Held

Yes

23.0

(21.0)

29.0

(19.0)

(22.0)

25.0

23.0

27.0

189.0

127.0

6th

FIN 265

EMK

Juho-Pekka Salo

Yes

20.0

(16.0)

20.0

(18.0)

(17.0)

30.0

22.0

28.0

171.0

120.0

7th

FIN 999

MP

Jaakko Haataja

Yes

(18.0)

(18.0)

19.0

24.0

(18.0)

32.0

19.0

22.0

170.0

116.0

8th

FIN 641

BSS

Julia Björkestam

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

27.0

17.0

(10.0)

20.0

18.0

20.0

112.0

102.0

9th

FIN 946

MP

Saara Soikkeli

Yes

17.0

17.0

22.0

(14.0)

(13.0)

22.0

(0.0 DNC)

23.0

128.0

101.0

10th

FIN 1004

EMK

Viivi Moisio

Yes

14.0

(13.0)

15.0

15.0

21.0

26.0

(0.0 DNC)

(0.0 DNC)

104.0

91.0

11th

FIN 567

ESF

Lucas Karlemo

Yes

24.0

(0.0

DNC)

33.0

(0.0

DNC)

25.0

(0.0 DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

82.0

82.0

12th

FIN 475

BSS

Lukas Fagerholm

Yes

13.0

14.0

13.0

(0.0

DNC)

(0.0 DNC)

17.0

(0.0 DNC)

19.0

76.0

76.0

14th

FIN 455

HSS

Marika Jauhiainen

Yes

11.0

11.0

14.0

(7.0)

(0.0 DNC)

24.0

15.0

(2.0)

84.0

75.0

13th

FIN 472

HSK

Henkka Vaalavuo

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

12.0

16.0

31.0

16.0

0.0 DNC

75.0

75.0

15th

FIN 542

NJK

Filip Sundelin

Yes

12.0

15.0

21.0

(11.0)

(5.0)

13.0

(11.0)

13.0

101.0

74.0

16th

FIN 631

NJK

Tomas Eväsoja

Yes

15.0

10.0

(8.0)

13.0

(0.0 DNC)

18.0

(0.0 DNC)

17.0

81.0

73.0

17th

FIN 377

EMK

Aarni Markkanen

Yes

7.0

(6.0)

10.0

(5.0)

(4.0)

23.0

14.0

16.0

85.0

70.0

18th

FIN 661

BSS

Sissel von Schoultz

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

27.0

20.0

21.0

68.0

68.0

19th

FIN 1002

MP

Otto Schneider

Yes

(8.0)

12.0

(7.0)

8.0

14.0

21.0

(0.0 DNC)

12.0

82.0

67.0

20th

FIN 828

HSS

Belinda Ehrnrooth

Yes

(9.0)

9.0

17.0

9.0

12.0

19.0

(0.0 DNC)

(0.0 DNC)

75.0

66.0

22nd

FIN 463

NJK

Lina Eväsoja

Yes

22.0

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

17.0

25.0

64.0

64.0

21st

FIN 888

HSK

Joel Heinänen

Yes

(0.0

(0.0

25.0

16.0

23.0

(0.0 DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

64.0

64.0

DNC)

DNC)

23rd

FIN 1

HSK

Oskari Jaakkola

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

23.5

22.0

11.0

(0.0 DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

56.5

56.5

24th

FIN 576

HSS

Emma Grönblom

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

25.0

26.0

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

51.0

51.0

25th

FIN 1009

BS

Sophie Seppälä

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

16.0

(0.0

DNC)

0.0 DNC

28.0

0.0 DNC

0.0 DNC

44.0

44.0

26th

FIN 1003

MP

Akseli Heikkinen

Yes

(0.0

DNC)

(5.0)

5.0

6.0

9.0

(0.0 DNC)

9.0

14.0

48.0

43.0

27th

FIN 645

EMK

Emilia Huhta-Koivisto

Yes

(5.0)

7.0

(0.0

DNC)

(4.0)

7.0

7.0

12.0

9.0

51.0

42.0

28th

FIN 524

HSS

Veikko Mannila

Yes

(2.0)

8.0

12.0

3.0

(0.0 DNC)

16.0

2.5

(0.0 DNC)

43.5

41.5

29th

FIN 433

NJK

Christian Lilja

Yes

10.0

(0.0

DNC)

18.0

10.0

(0.0 DNC)

(0.0 DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

38.0

38.0

30th

FIN 628

HSS

Ester von Weissenberg

Yes

6.0

2.0

11.0

(0.0

DNC)

8.0

9.0

(0.0 DNC)

(0.0 DNC)

36.0

36.0

31st

FIN 632

BSS

Jonatan Kvist

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

15.0

8.0

10.0

33.0

33.0

32nd

FIN 1005

BSS

Walter Wahlroos

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

30.0

30.0

30.0

33rd

FIN 569

HSS

Joanna Lindström

Yes

(4.0)

4.0

4.0

(2.0)

(3.0)

8.0

7.0

6.0

38.0

29.0

34th

FIN 112

OPS

Heta Heinonen

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

11.0

0.0 DNC

15.0

26.0

26.0

35th

FIN 554

UPS

Antti Mäki-Arvela

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

6.0

12.0

0.0 DNC

8.0

26.0

26.0

36th

FIN 427

KPS

Larissa Gronow

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

24.0

24.0

24.0

37th

FIN 380

HSK

Oskari Jaakkola

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

23.5

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

23.5

23.5

38th

FIN 558

TPS

Matias Rantala

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

14.0

6.0

0.0 DNC

20.0

20.0

39th

FIN 178

HTPS

Aleksi Nurminen

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

18.0

18.0

18.0

40th

FIN 1006

HSS

Viggo Ikäheimo

Yes

3.0

(0.0

DNC)

3.0

(0.0

DNC)

2.0

2.0

(0.0 DNC)

7.0

17.0

17.0

42nd

FIN 886

OPS

Ronja Valjus

Yes

(0.0

DNC)

3.0

2.0

(0.0

DNC)

(0.0 DNC)

4.0

0.0 DNC

4.0

13.0

13.0

41st

FIN 651

EPS

Sini Kario

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

13.0

0.0 DNC

13.0

13.0

43rd

FIN 529

OPS

Venni Vähäsarja

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

11.0

11.0

11.0

45th

FIN 151

TaPS

Jimi Ahola

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

10.0

0.0 DNC

0.0 DNC

10.0

10.0

44th

FIN 555

GK

Simon Lauren

Yes

(0.0

(0.0

(0.0

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

10.0

0.0 DNC

10.0

10.0

DNC)

DNC)

DNC)

47th

FIN 1007

HSS

Urho Kauppila

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

6.0

(0.0

DNC)

0.0 DNC

3.0

0.0 DNC

0.0 DNC

9.0

9.0

46th

FIN 1005

BS

Iida Vauhkonen

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

9.0

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

9.0

9.0

48th

FIN 633

NJK

Ian Sundberg

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

5.0

3.0

8.0

8.0

49th

FIN 237

TaPS

Akseli Orama

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

6.0

0.0 DNC

0.0 DNC

6.0

6.0

51st

FIN 561

EMK

Heini Maunuksela

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

5.0

0.0 DNC

0.0 DNC

5.0

5.0

50th

FIN 151

TaPS

Onni Hyttinen

Yes

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

5.0

5.0

5.0

52nd

FIN 530

MPS

Lauri Savisalo

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

4.0

0.0 DNC

4.0

4.0

53rd

FIN xxx

ASS

Ida Björkvist

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

(0.0

DNC)

0.0 DNC

0.0 DNC

0.0 DNC

2.5

0.0 DNC

2.5

2.5

Category

Rank

Competitor

Rankin 1-8

1st

FIN 65 Lili Kotilainen

Rankin 1-8

2nd

FIN 830 Lilian Tanhuanpää

Rankin 1-8

3rd

FIN 667 Edvard Bremer

Rankin 1-8

4th

FIN 565 Julius Donner

Rankin 1-8

5th

FIN 550 Sofia Held

Rankin 1-8

6th

FIN 265 Juho-Pekka Salo

Rankin 1-8

7th

FIN 999 Jaakko Haataja

Rankin 1-8

8th

FIN 641 Julia Björkestam

www.sailwave.com

Zoom8 liiton myöntämät erikoispalkinnot 2017:

 

Vuoden zoomari: Lilian Tanhuanpää, HSK

 

Vuoden tulokas: Lili Kotilainen, OPS

 

Vuoden tsemppari: Edvard Bremer, BS

Zoom8 SM 2017-tulokset

http://www.bss.fi/kilpapurjehdus/emsalo-regatta-zoom8-sm-fm-2017-/tulokset/zoom8-sm/

 

Zoom8 Boys & Girls Worldchampionships 2017

Results, links:

BOYS Class  

GIRLS Class

Vuoden 2016 zoomareille jaettiin yhteensä 12 palkintoa. Palkintojen jako oli lauantaina EMK:lla 29.4. kello 16.00-. Ja tässä palkinnon saajat:

  • Vuoden 2016 Zoomari ja tulokas – Lucas Karlemo
  • Vuoden 2016 tsemppari – Viivi Moisio
  • Ranking 1 – Lucas Karlemo
  • R2 – Daniil Usachev
  • R3 – Sofia Tynkkynen
  • R4 – Vladimir Loginov
  • R5 – Sara Stålberg
  • R6 – Ellen Sahlström
  • R7 – Viivi Moisio
  • R8 – Saara Soikkeli.

Zoom8 2016 ranking-tulokset

JSM 2016 Europe, Laser 4.7, Zoom8, 29er

zoom8-ranking-2016.pdf

Zoom8 2016 SM

Ulkomaiset ohitetaan SM sijoituksissa

zoom8-sm2016.pdf