Zoom8 ranking 2018

Finnish Zoom8 Class Association

Results are provisional as of 23:10 on July 1, 2018

0

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Entries: 36, Scoring system: Zoom8 ranking
Rank Nat SailNo Club HelmName R1/NJK R2/HSK R3/HSS R4/HSF R5/KJK Total Nett
1st FIN 999 MP Haataja Jaakko 18.0 32.0 30.0 17.0 18.0 115.0 115.0
2nd FIN 1004 EMK Lehtinen Hanna 31.0 22.0 18.0 12.0 0.0 DNC 83.0 83.0
3rd FIN 424 KPS Gronow Larissa 27.0 30.0 26.0 0.0 DNC 0.0 DNC 83.0 83.0
4th FIN 641 BSS Björkestam Julia 25.0 25.0 19.0 0.0 DNC 13.0 82.0 82.0
5th FIN 377 EMK Markkanen Aarni 14.0 13.0 16.0 19.0 14.0 76.0 76.0
6th FIN 1008 HSS Aho Emma 22.0 24.0 17.0 0.0 DNC 12.0 75.0 75.0
7th FIN 550 BSS Held Sofia 23.0 5.0 24.0 0.0 DNC 20.0 72.0 72.0
8th FIN 455 HSS Jauhiainen Marika 17.0 15.0 22.0 0.0 DNC 16.0 70.0 70.0
9th FIN 631 NJK Eväsoja Tomas 19.0 23.0 13.0 11.0 0.0 DNC 66.0 66.0
10th FIN 408 BS Roininen Aapo 10.0 26.0 28.0 0.0 DNC 0.0 DNC 64.0 64.0
11th FIN 178 HTPS Nurminen Aleksi 15.0 20.0 20.0 9.0 0.0 DNC 64.0 64.0
12th FIN 222 UPS Kuisma Onni 16.0 17.0 21.0 5.0 0.0 DNC 59.0 59.0
13th FIN 1010 EMK Huhta-Koivisto Emilia 11.0 18.0 14.0 6.0 10.0 59.0 59.0
14th FIN 8 NJK Lilja Christian 29.0 0.0 DNC 23.0 0.0 DNC 0.0 DNC 52.0 52.0
15th FIN 558 NJK Sundelin Fredrik 21.0 21.0 9.0 0.0 DNC 0.0 DNC 51.0 51.0
16th FIN 555 NJK Eväsoja Lina 13.0 28.0 2.0 7.0 0.0 DNC 50.0 50.0
17th FIN 661 NJK Skogström Anna 24.0 12.0 10.0 4.0 0.0 DNC 50.0 50.0
18th FIN 1003 MP Heikkinen Akseli 7.0 11.0 12.0 10.0 8.0 48.0 48.0
19th FIN 651 EMK Kario Sini 8.0 19.0 0.0 DNC 15.0 0.0 DNC 42.0 42.0
20th FIN 485 HSS Aliklaavu Venla 0.0 DNC 9.0 15.0 0.0 DNC 11.0 35.0 35.0
21st FIN 569 HSS Lindström Joanna 9.0 8.0 7.0 0.0 DNC 9.0 33.0 33.0
22nd FIN 542 NJK Sundelin Filip 5.0 16.0 11.0 0.0 DNC 0.0 DNC 32.0 32.0
23rd FIN 475 BSS Fagerholm Lukas 20.0 10.0 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 30.0 30.0
24th FIN 565 EMK Koivuniemi Pekka 0.0 DNC 7.0 0.0 DNC 13.0 5.0 25.0 25.0
25th FIN 646 EMK Virolainen Juho 0.0 DNC 14.0 0.0 DNC 0.0 DNC 7.0 21.0 21.0
26th FIN 563 BS Riekki Ella 6.0 0.0 DNC 5.0 8.0 0.0 DNC 19.0 19.0
27th FIN 644 EMK Alander Ella 0.0 DNC 6.0 6.0 0.0 DNC 6.0 18.0 18.0
28th FIN 1006 HSS Ikäheimo Viggo 3.0 4.0 4.0 0.0 DNC 4.0 15.0 15.0
29th FIN 265 KVP Pietarinen Johanna 12.0 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 12.0 12.0
30th FIN 576 HSS Aarvala Erika 4.0 3.0 3.0 0.0 DNC 2.0 12.0 12.0
31st FIN 1007 HSS Kauppila Urho 2.0 0.0 DNC 8.0 0.0 DNC 0.0 DNC 10.0 10.0
32nd FIN 628 HSS Makkonen Charlotta 0.0 DNC 2.0 0.0 DNC 0.0 DNC 3.0 5.0 5.0
33rd FIN 551 TPS Rantala Matias 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 3.0 0.0 DNC 3.0 3.0
34th FIN 831 BS Rouhiainen Louna 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 2.0 0.0 DNC 2.0 2.0
35th FIN 524 HSS Mannila Veikko 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 0.0
35th FIN 780 ESF Kinnala Oscar 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 DNC 0.0 0.0

Huom! Vain Zoom8-liiton jäseneksi ilmoittautuneet ja jäsenmaksun maksaneet otetaan huomioon ranking-pisteytyksessä.

R1/NJK - 0  - 2018-05-13 at 2018-05-12

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points
1 FIN 1004 EMK Lehtinen Hanna 1 31.0
2 FIN 8 NJK Lilja Christian 2 29.0
3 FIN 424 KPS Gronow Larissa 3 27.0
4 FIN 641 BSS Björkestam Julia 4 25.0
5 FIN 661 NJK Skogström Anna 5 24.0
6 FIN 550 BSS Held Sofia 6 23.0
7 FIN 1008 HSS Aho Emma 7 22.0
8 FIN 558 NJK Sundelin Fredrik 8 21.0
9 FIN 475 BSS Fagerholm Lukas 9 20.0
10 FIN 631 NJK Eväsoja Tomas 10 19.0
11 FIN 999 MP Haataja Jaakko 11 18.0
12 FIN 455 HSS Jauhiainen Marika 12 17.0
13 FIN 222 UPS Kuisma Onni 13 16.0
14 FIN 178 HTPS Nurminen Aleksi 14 15.0
15 FIN 377 EMK Markkanen Aarni 15 14.0
16 FIN 555 NJK Eväsoja Lina 16 13.0
17 FIN 265 KVP Pietarinen Johanna 17 12.0
18 FIN 1010 EMK Huhta-Koivisto Emilia 18 11.0
19 FIN 408 BS Roininen Aapo 19 10.0
20 FIN 569 HSS Lindström Joanna 20 9.0
21 FIN 651 EMK Kario Sini 21 8.0
22 FIN 1003 MP Heikkinen Akseli 22 7.0
23 FIN 563 BS Riekki Ella 23 6.0
24 FIN 542 NJK Sundelin Filip 24 5.0
25 FIN 576 HSS Aarvala Erika 25 4.0
26 FIN 1006 HSS Ikäheimo Viggo 27 3.0
27 FIN 1007 HSS Kauppila Urho 29 2.0

R2/HSK - 0  at 2018-05-26

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points
1 FIN 999 MP Haataja Jaakko 1 32.0
2 FIN 424 KPS Gronow Larissa 2 30.0
3 FIN 555 NJK Eväsoja Lina 3 28.0
4 FIN 408 BS Roininen Aapo 4 26.0
5 FIN 641 BSS Björkestam Julia 5 25.0
6 FIN 1008 HSS Aho Emma 6 24.0
7 FIN 631 NJK Eväsoja Tomas 7 23.0
8 FIN 1004 EMK Lehtinen Hanna 8 22.0
9 FIN 558 NJK Sundelin Fredrik 9 21.0
10 FIN 178 HTPS Nurminen Aleksi 10 20.0
11 FIN 651 EMK Kario Sini 11 19.0
12 FIN 1010 EMK Huhta-Koivisto Emilia 12 18.0
13 FIN 222 UPS Kuisma Onni 13 17.0
14 FIN 542 NJK Sundelin Filip 14 16.0
15 FIN 455 HSS Jauhiainen Marika 15 15.0
16 FIN 646 EMK Virolainen Juho 16 14.0
17 FIN 377 EMK Markkanen Aarni 17 13.0
18 FIN 661 NJK Skogström Anna 18 12.0
19 FIN 1003 MP Heikkinen Akseli 19 11.0
20 FIN 475 BSS Fagerholm Lukas 20 10.0
21 FIN 485 HSS Aliklaavu Venla 21 9.0
22 FIN 569 HSS Lindström Joanna 22 8.0
23 FIN 565 EMK Koivuniemi Pekka 23 7.0
24 FIN 644 EMK Alander Ella 24 6.0
25 FIN 550 BSS Held Sofia 25 5.0
26 FIN 1006 HSS Ikäheimo Viggo 26 4.0
27 FIN 576 HSS Aarvala Erika 27 3.0
28 FIN 628 HSS Makkonen Charlotta 28 2.0

R3/HSS - 0  at 2018-06-08

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points
1 FIN 999 MP Haataja Jaakko 2 30.0
2 FIN 408 BS Roininen Aapo 4 28.0
3 FIN 424 KPS Gronow Larissa 5 26.0
4 FIN 550 BSS Held Sofia 6 24.0
5 FIN 8 NJK Lilja Christian 8 23.0
6 FIN 455 HSS Jauhiainen Marika 9 22.0
7 FIN 222 UPS Kuisma Onni 10 21.0
8 FIN 178 HTPS Nurminen Aleksi 11 20.0
9 FIN 641 BSS Björkestam Julia 12 19.0
10 FIN 1004 EMK Lehtinen Hanna 13 18.0
11 FIN 1008 HSS Aho Emma 14 17.0
12 FIN 377 EMK Markkanen Aarni 15 16.0
13 FIN 485 HSS Aliklaavu Venla 16 15.0
14 FIN 1010 EMK Huhta-Koivisto Emilia 17 14.0
15 FIN 631 NJK Eväsoja Tomas 18 13.0
16 FIN 1003 MP Heikkinen Akseli 20 12.0
17 FIN 542 NJK Sundelin Filip 21 11.0
18 FIN 661 NJK Skogström Anna 22 10.0
19 FIN 558 NJK Sundelin Fredrik 23 9.0
20 FIN 1007 HSS Kauppila Urho 24 8.0
21 FIN 569 HSS Lindström Joanna 25 7.0
22 FIN 644 EMK Alander Ella 26 6.0
23 FIN 563 BS Riekki Ella 27 5.0
24 FIN 1006 HSS Ikäheimo Viggo 28 4.0
25 FIN 576 HSS Aarvala Erika 29 3.0
26 FIN 555 NJK Eväsoja Lina 30 2.0

R4/HSF - 0  at 2018-06-16

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points
1 FIN 377 EMK Markkanen Aarni 1 19.0
2 FIN 999 MP Haataja Jaakko 2 17.0
3 FIN 651 EMK Kario Sini 3 15.0
4 FIN 565 EMK Koivuniemi Pekka 4 13.0
5 FIN 1004 EMK Lehtinen Hanna 5 12.0
6 FIN 631 NJK Eväsoja Tomas 6 11.0
7 FIN 1003 MP Heikkinen Akseli 7 10.0
8 FIN 178 HTPS Nurminen Aleksi 8 9.0
9 FIN 563 BS Riekki Ella 9 8.0
10 FIN 555 NJK Eväsoja Lina 10 7.0
11 FIN 1010 EMK Huhta-Koivisto Emilia 11 6.0
12 FIN 222 UPS Kuisma Onni 12 5.0
13 FIN 661 NJK Skogström Anna 13 4.0
14 FIN 551 TPS Rantala Matias 14 3.0
15 FIN 831 BS Rouhiainen Louna 15 2.0

R5/KJK - 0  at 2018-06-28

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points
1 FIN 550 BSS Held Sofia 6 20.0
2 FIN 999 MP Haataja Jaakko 10 18.0
3 FIN 455 HSS Jauhiainen Marika 12 16.0
4 FIN 377 EMK Markkanen Aarni 13 14.0
5 FIN 641 BSS Björkestam Julia 15 13.0
6 FIN 1008 HSS Aho Emma 16 12.0
7 FIN 485 HSS Aliklaavu Venla 18 11.0
8 FIN 1010 EMK Huhta-Koivisto Emilia 20 10.0
9 FIN 569 HSS Lindström Joanna 21 9.0
10 FIN 1003 MP Heikkinen Akseli 23 8.0
11 FIN 646 EMK Virolainen Juho 26 7.0
12 FIN 644 EMK Alander Ella 28 6.0
13 FIN 565 EMK Koivuniemi Pekka 30 5.0
14 FIN 1006 HSS Ikäheimo Viggo 37 4.0
15 FIN 628 HSS Makkonen Charlotta 39 3.0
16 FIN 576 HSS Aarvala Erika 42 2.0

R6/TPS - 0  at 2018-08-10

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points

R7/EMK - 0  at 2018-09-07

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points

R8/BS - 0  at 2018-09-15

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points

R9/BSS - 0  at 2018-09-22

Start: Results, Finishes: Place
Rank Nat SailNo Club HelmName Place Points

www.zoom8.fi


Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com